BIONET- BIYOVIS MAISTO PAPILDAI

 Maisto papildai - mitas ar tikrovė?
 

Normaliomis sąlygomis, jei sugebame tinkamai maitintis, adekvačiai reaguoti į gyvenimo įvykius, tinkamai judėti, papildomų priemonių nereikia. Deja, tokių žmonių nedaug. Anksti pradedame negaluoti, sirgti, griebiamės kuo modernesnių efektingų cheminių vaistų. Skubame gyventi, nekantraujame pagyti ir „pagyjame": išnyksta nemalonūs simptomai, priežastis lieka. Todėl dažnam atsinaujina vienoki ar kitokie artėjančios ligos požymiai. Vieną tabletę keičiame kita, didiname dozes, kol susergame alergijomis, lėtinėmis ligomis.
Prieš įsidedant tabletę į burną siūlau prisiminti medicinos daktaro doc. Albino Vidugirio, ilgamečio Vilniaus Universiteto ligoninės Santariškių klinikos darbuotojo, aprobavusio naujus vaistus į klinikinę praktiką patirtį. Jis įspėjo, kad labai nustebsite sužinoję, kad cheminis vaistas negydo, o tik priverčia organizmą elgtis kitaip. Gydo pats organizmas. Cheminis vaistas sukelia šoką, sutrikdo vidinę pusiausvyrą. Organizmas mobilizuoja rezervines jėgas ir problema pašalinama, bet ne priežastis.
Gyvenimo patirtis įrodė, kad cheminiai vaistai yra būtini, reikalingi ir efektyvūs gyvybei gelbėti, sunkioms ligoms gydyti. Pasirinkimo šiuo atveju nėra, vaistus vartoti privalu, nors ir žinoma, kad ilgai vartojant cheminius vaistus nuo vienos ligos, išsivysto kitos, vadinamos komplikacijomis.
Maistas yra ir vaistas. Visos ligos prasideda maisto medžiagų stygiumi, - žinoma nuo gilios senovės. Susirgus pirmas klausimas būdavo ką valgyti ir ligonis sveikdavo. Pamiršome šimtmečiais patikrintą tiesą, pervertinome mokslo, technikos ir cheminių technologijų galimybes. Dabartinis žmogus gali daug, bet nėra sveikesnis.
Esame tuo, ką suvalgę pasisaviname... Apie dabartinio pramoninio maisto nepilnavertiškumą girdėjo ir žino kiekvienas, bet nekreipia dėmesio, kol nepasibeldžia bėda. Liga - ne trauma, ji atslenka iš lėto. Periodas iki ligos užtrunka įvairiai. Tuo nesunku įsitikinti, kai ištyrus ligos nerandama, o gyvenimas nemielas, sunku atsikelti, rankos ir kojos nekyla darbą atlikti. Šiuo fiziologinių funkcijų sutrikimo metu padės patikima ligų profilaktikos priemonė - maisto papildai (nesupainioti su maisto priedais skoniui pagerinti).
Maisto papildai skirti pagerinti maisto kokybę natūraliomis trūkstamomis biologiškai aktyviomis maisto medžiagomis. Jie gaminami iš daržovių, vaisių, uogų, vaistažolių, gyvūnijos, jūrų augalų ir gyvūnų, nevartojant cheminių priedų, konservantų, subalansuoti, moksliškai pagrįsti ir skirti sveikatai palaikyti. Tikslas - kompensuoti šiuolaikinio maisto trūkumus, kad darniai dirbtų visos sistemos, kad darnus organizmas įveiktų nuolatinius kasdien gręsiančius pavojus, kad imuninė sistema būtų aktyvi ir visada pasiruošusi netikėtumus įveikti. Atsistatoma ir nesutrikdoma pusiausvyra.
Maisto papildai neišgydys miokardo infarkto, insulto, vėžio, tuberkuliozės, bronchų astmos ar kitos rimtos ligos, bet sustiprins imuninę sistemą, padės atitolinti visokias ligas, susilpnins cheminių vaistų pašalinį poveikį, padės sveikti po gydymo,traumų, įskaitant chirurginį, radiologinį. Pasitikėkime savo organizmu, padėkime jam ir jis nenuvils.

Eugenija Guogienė, gydytoja